Disable Preloader

Genel İngilizce

AMERİKAN KÜLTÜR YABANCI DİL OKULLARI EĞİTİM SİSTEMİNİ AVRUPA DİL PORTFOLYOSU’NA UYARLAMIŞ TÜRKİYE’DEKİ TEK DİL KURSUDUR.

 

Genel İngilizce programlarında ”Avrupa Dil Pasaportu”na uyumlu eğitim uygulanır. Gelişmiş tüm dünya ülkelerinin dil eğitimine getirdiği bir eğitim standartıdır.Avrupa Birliği’nde Avrupa Dil Pasaportu olarak uygulanır.Ülkemizde bu konuda eğitim veren tek kuruluş Amerikan Kültür Dil Okulları’dır.
Dil düzeyi göstegeleri
A1 < A2 < B1 < B2 < C1  şeklinde toplam 5 kuru ifade eder.

Bu genel programlarda dersler Amerikan İngilizcesi ve konuşma becerisi odaklıdır.

1 kur 72 ders saatlik eğitimden oluşmaktadır. Genel İngilizce programlarımız her yaşta insanın gerek günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri gerekse girecekleri yabancı dil sınavlarına hazırlık yapabilmeleri doğrultusunda planlanmıştır.

Genel İngilizce Programlarımız toplam 6 seviyeden oluşmaktadır. Başlangıç düzeyinde Türk öğretmenlerle başlayan program ilerleyen düzeylerde dönüşümlü daha sonra da tamamen yabancı öğretmenlerle devam eder. Öğrencilerine ortalama 9 haftada  konuşma odaklı genel İngilizce eğitimini Avrupa Dil Portfolyosu onaylı olarak verebilmektedir.

Sarıyer Amerikan Kültür %100 İngilizce Öğrenme Garantisi verir

Eğitim kurunu bitirdiği halde bir üst kura geçmesi uygun bulunmayan  katılımcı %90 ders devamlılığını ve %90 ödev yapma oranını gerçekleştirmiş ise katıldığı kurun tamamını ücretsiz tekrar alma hakkına sahiptir.
Özel derslerde geçerli değildir.Ücretsiz kur tekrarı hakkı dondurulamaz.

C1 sertifikamız dünyada 12 üniversitede dil yeterlilik belgesi olarak kabul görmektedir.

 

En iyi İngilizce öğrenme metodlarından biri olan Avrupa Dil Portfolyosuna göre 6 adet seviye bulunmaktadır.

”Amerikan Kültür Sarıyer İngilizce Kursları Dil Kursları Dil Okulları Yabancı Dil Kursları”

A1 < A2 < B1 < B2 < C1  şeklinde toplam 5 seviyeyi ifade eder.

Aşağıda bu seviye tanımlarını bulabilirsiniz:

A1: Söylenilenlerin daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması koşuluyla basit bir şekilde iletişim kurabilirim. Acil ihtiyaçlara ya da bildiği konularla ilgili alanlarda basit sorular sorabilir ve sorulan soruları cevaplayabilirim.

A2: Bildiğim konular ve faaliyetler hakkında basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve anlaşılmış konularda iletişim kurabilirim. Konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun olmasa da kısa sohbetlere katılabilirim.

B1: Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken karşılaşabileceğim birçok durumla başa çıkabilirim. Bildiğim ilgi alanıma giren yada günlük hayatla ilgili Örneğin; aile hobiler iş seyahat ve güncel olaylar konularda hazırlıksız olarak konuşabilirim.

B2: Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Tartışmalarda bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim.

C1: Kullanacağım ifadeler için fazla zaman harcamadan kendimi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirim. Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili şekilde kullanabilirim. Görüş ve fikirlerimi açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle ilişkilendirebilirim.

 

PAZAR                  

Hafta sonu Pazar günleri düzenlediğimiz ''Speaking Club'' aktivitelerimize katılabilirsiniz.Türk ve yabancı öğretmenlerimiz ile düzenlediğimiz konuşma kulüplerimizde ;

Güncel haberler konular ve olaylar ile ilgili okuma tartışma yada yorum yapma alıştırmaları sayesinde akıcı bir konuşma düzeyine ulaşabilirsiniz.Devam edeceğiniz her seviye için alacağınız 72 derslik eğitimin dışında ücretsiz olarak sunduğumuz aktivitelerimize katılarak her seviyede 45 derslik konuşma pratiği yapma imkanı sunuyoruz.

Hafta içi akşam ve haftasonu gruplarımızda 9 haftada 1 seviye tamamlanır.

”Amerikan Kültür Sarıyer İngilizce Kursları Dil Kursları Dil Okulları Yabancı Dil Kursları”

Share: